Žemėlapiai – tai turtas, kuris peržengia laiko ribas. Šiuose kūriniuose pasaulis rodomas ne toks, kokį jį matote dabar, o iš ankstyvųjų civilizacijų perspektyvos. Retas senas 1562 m. Amerikos žemėlapis yra tarsi laiko gabalėlis, kuris popieriuje lieka įšaldytas visiems laikams. 

Intrigų ir paslapčių apgaubti senieji Amerikos žemėlapiai turi apčiuopiamą istoriją. Kad būtų dar geriau, jie turi ne tik istorinę reikšmę, nes senieji žemėlapiai taip pat yra įspūdingi ir unikalūs meno kūriniai. 

Tačiau kas suteikia žemėlapiui vertę? Kodėl apskritai turėtumėte į jį investuoti?

Priežastys, kodėl verta investuoti į senus žemėlapius 

Antikvarinių arba senų žemėlapių rinka dar tik formuojasi. Jos populiarumas išaugo 2000-ųjų pradžioje, kai atsirado internetinių aukcionų svetainės. Tačiau, palyginti su panašiomis, jau įsitvirtinusiomis rinkomis, pavyzdžiui, pašto ženklų, žemėlapių kolekcininką sutiksi gana retai. Tai paaiškina, kodėl yra mažiau informacijos, mažiau pirkimo vadovų ir mažai pardavėjų. 

Nustatyta, kad per pastaruosius tris dešimtmečius rečiausi ir paklausiausi žemėlapiai kasmet galėjo suteikti nuo 5 iki 15 proc. Taip pat nenuostabu, kad žemėlapiai visiškai nesusiję su nekilnojamuoju turtu, kriptovaliutomis ir akcijomis.

Amerikos žemėlapis yra tarsi laiko gabalėlis, kuris popieriuje lieka įšaldytas visiems laikams. 

Naujas entuziazmas ir susidomėjimas tokiais žemėlapiais kaip retas senas 1562 m. Amerikos žemėlapis daugiausia susijęs su skaitmeniniais žemėlapiais. Tarptautinės skaitmeninių žemėlapių rinkos vertė siekia kelis milijardus dolerių, o tai daugiausia susiję su vadinamosiomis trimis G: „Garmin”, „Google” ir vyriausybe. 

Tačiau tiesa ta, kad skaitmeniniai žemėlapiai yra nuobodūs ir neturi mistikos, žavesio ir sielos. Taip, jie tarnauja tam tikram tikslui, tačiau jų meninė vertė yra labai menka arba jos visai nėra. Todėl kolekcininkai ėmė ilgėtis senų, tradicinių ir tikrų žemėlapių. 

Retas senas Amerikos žemėlapis ar bet kuris kitas senas žemėlapis yra tarsi istorijos ir praeities lobis. Jie atgaivina senąsias kultūras ir kraštus, suteikia kolekcininkams galimybę nukeliauti laiku į pasaulį, kurio jie daugiau niekada nepamatys, kad ir kaip stengtųsi. 

Kas daro retą seną 1562 m. Amerikos žemėlapį vertingą?

Seni žemėlapiai vertingi dėl daugelio dalykų. Pirmiausia tai kartografas. Kartografai yra tarsi menininkai, dizaineriai ir tyrinėtojai viename asmenyje. Populiarių kartografų darbai greičiausiai bus paklausesni nei mažiau žinomų kartografų žemėlapiai. 

Kaip ir kiti antikvariniai daiktai, senesni žemėlapiai tampa retesni ir vertingesni. 1562 m. žemėlapis sukelia nostalgijos jausmą, kurio niekada nesulauksite iš kitų kūrinių. 

Žemėlapių pasaulyje, kaip ir kitų kolekcionuojamų daiktų, taip pat karaliauja trūkumas. Kruopščiai ranka braižyti žemėlapiai beveik visada yra retesni nei atspaudai. Kiekvieno kolekcininko svajonė – rasti žemėlapį, kurio jis niekada anksčiau nėra matęs. 

Kai kalbama apie daugiau nei tūkstančio metų senumo žemėlapius, beveik neįmanoma gauti tokio, kuris vis dar būtų geros būklės, ypač kalbant apie popierių. Nepaisant to, kad žemėlapis yra gerai apsaugotas, jis vis tiek gali nukentėti nuo bendro nusidėvėjimo ir oksidacijos. 

Prieš pirkdami retą seną 1562 m. Amerikos žemėlapį, atkreipkite dėmesį, ar nėra tokių problemų, kaip antai: išblukimas, parazitų padarytos skylutės, vandens dėmės, lapės ir popieriaus parudavimas. 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: