Ar visada norėjote akimirksniu pakeisti savo automobilį, bet neturite biudžeto sudėtingoms automobilio detalėms? Tuomet kodėl gi nepasirūpinus geru ir intensyviu guminio kilimėlio valymu, kad jūsų automobilis vėl atrodytų ir kvepėtų kaip naujas?

Galbūt nepatikėsite, bet valydami automobilio kilimėlius iš tikrųjų galite labai pakeisti jo interjerą. Gera žinia ta, kad tai jums nekainuos nė cento, kad suteiktumėte savo automobiliui tą išvaizdą, kurios visada norėjote. 

Guminius kilimėlius geriausia valyti lauke, geriausia degalinėje arba automobilių plovykloje.

Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums prižiūrėti automobilio saloną:

Venkite vandens žalos 

Būtina visada valyti automobilio grindų kilimėlius, nes mažiausiai norite, kad automobilio salonas nukentėtų nuo vandens. Be to, niekada neleiskite, kad jokie riebūs ar putojantys produktai patektų ant stabdžių, dujų ir sankabos pedalų. 

Net mažiausi vandens ir kitų skystų produktų pėdsakai gali lemti, kad vairuojant koja nuslysta nuo šių pedalų, o tai gali būti labai pavojinga. 

Guminio kilimėlio valymas už automobilio ribų 

Guminius kilimėlius geriausia valyti lauke, geriausia degalinėje arba automobilių plovykloje. Taip pat galite tai daryti netoliese esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje arba savo garaže. Svarbu užtikrinti, kad bet koks valymas būtų atliekamas atokiau nuo automobilio salono. Taip elgdamiesi išvengsite korozijos ar pažeidimų, ypač jei naudojate galingus valiklius. 

Pakratykite arba nupurkškite kilimėlius, kad juos nuvalytumėte nuo dulkių

Kaip ir dulkėtus senus kilimus ar čiužinius, nuimamus guminius kilimėlius taip pat galite išvalyti juos purtydami ar plakant. Tai atlikdami galite atsikratyti dulkių, kurios galėjo įstrigti kilimėlio guminėse sukibimo žymėse. Vėlgi, kilimėlį visada reikia kratyti arba plakti ne automobilyje. Kilimėlius galite daužyti į žemę, tačiau įsitikinkite, kad jų nepažeisite. 

Pagal poreikį nuimkite nuimamus guminius kilimėlius 

Jei įmanoma, taip pat galite iš automobilio išimti guminius kilimėlius. Jei naudojate nuimamus kilimėlius, tiesiog vieną po kito atidarykite automobilio dureles ir išimkite kilimėlius. Venkite valyti kilimėlius, kol jie vis dar yra automobilyje, išskyrus atvejus, kai reikia tik greitai išsiurbti dėl techninės priežiūros. 

Nenuimamų guminių kilimėlių valymas 

Ką daryti, jei guminio kilimėlio negalima nuimti? Tokiu atveju neturėsite kitos išeities, kaip tik valyti kilimėlius pačiame automobilyje. Tik įsitikinkite, kad valydami būsite atidūs ir itin atsargūs. Žiūrėkite, kad valymo skystis nepatektų ant pedalų arba kad cheminiai tirpalai nesuardytų automobilio grindų. 

Guminiai kilimėliai gali labai pakeisti jūsų automobilio išvaizdą, todėl reguliariai juos valykite, kad automobilis atrodytų ir jaustųsi kaip naujas!

Žinutės iš tos pačios kategorijos: