Kad ir kokio tipo spausdintuvą turėtumėte, Canon kasetės reiškia tik viena – jūs naudojate kokybiškus gaminius. Juk kas gi norėtų naudoti prastesnės kokybės ar pigius gaminius, tiesa?

Deja, aukšta šių kasečių kokybė dažnai reiškia, kad jų kaina taip pat yra aukštesnė. Štai kodėl prasminga tik tinkamai jas naudoti, kad galėtumėte maksimaliai išnaudoti iki paskutinės smulkmenos. 

Būtinai spausdinkite tik tai, ko jums reikia, kai to labiausiai reikia.

Pasakykite „ne” paryškintiems ir stambiems šriftams

Spausdinant paryškintą tekstą ir storus šriftus reikia papildomo rašalo, todėl stenkitės, kad tekstas būtų plonas, ir taupykite. Vietoj to rinkitės rašalą taupančius šriftus, pavyzdžiui, „Times New Roman” ir „Calibri”.

Patikrinkite, ar nėra užsikimšusių spausdinimo galvučių arba purkštukų

Ar kasetė nustojo tinkamai spausdinti? Užuot ją išmetę, galbūt norėsite patikrinti, ar kalta ne užsikimšusi spausdinimo galvutė arba antgalis. Atsargiai išimkite Canon kasetę iš spausdintuvo, tada drėgnu popieriniu rankšluosčiu nuvalykite jos dugną. Įdėkite ją ir vėl pradėkite spausdinti. 

Spausdinti į PDF arba išsaugoti vietoj spausdinimo 

Jei jums reikia tik skaitmeninio įrašo, galbūt pirmiausia norėsite išsaugoti failą kietajame diske arba atsispausdinti į PDF. Jūsų darbo vietoje bus mažiau netvarkos, o spausdintuvo dažų galėsite sutaupyti, jei spausdinsite popierines kopijas tik prireikus. 

Neprieštaraukite įspėjimams apie rašalo trūkumą

Spausdintuvuose paprastai būna įspėjimas, kad Canon kasetėse jau trūksta rašalo. Užuot ėję pirkti naujų kasečių, kurį laiką nekreipkite dėmesio į šį įspėjimą. Nustatyta, kad pasirodžius šiam pranešimui, rašalo kasetėse vis dar būna maždaug 8-45 % rašalo. Daugumos spausdintuvų nustatymų srityje galite išjungti šiuos įspėjimus apie mažą rašalo kiekį.

Spausdinkite tik tai, ko jums reikia

Yra ir kitų būdų, jei norite spausdinti receptą ar straipsnį iš interneto svetainės ir nemėgstate spausdinti nuotraukų ir skelbimų. Būtinai spausdinkite tik tai, ko jums reikia, kai to labiausiai reikia.  

Prieš spausdindami atlikite korektūrą 

Prieš spausdindami bet kokį dokumentą visada skirkite laiko kruopščiai patikrinti ir redaguoti savo darbą. Dažniausiai dokumentus tiesiog atspausdinate, o radę klaidų juos visus spausdinate iš naujo. Jei dokumentus spausdinsite mažiau kartų, galėsite sutaupyti daugiau rašalo.    

Spausdintuvo nustatymų keitimas

Visuose spausdintuvuose gamykloje nustatyta, kad jie eikvoja rašalą, tačiau visada galite tai pakeisti. Jei norite atnaujinti numatytąsias spausdintuvo nuostatas „Windows” kompiuteryje, tiesiog pasirinkite „Start”, tada „Printers”, tada dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite spausdintuvą ir pasirinkite „Printer Preferences”. 

Gali būti, kad norėsite nustatyti spausdinimo kokybę juodraščio režimu, nustatyti dokumento parinktis keliems puslapiams viename lape spausdinti ir nustatyti spalvą spausdinant pilkos skalės režimu. 

Sumažinkite šrifto dydį 

14 punktų šrifto ir 12 punktų šrifto dydžiai skiriasi, todėl skiriasi ir rašalo sąnaudos. Rinkitės mažesnio dydžio tekstą, o dydį didinkite tik tada, kai to reikia, pavyzdžiui, antraštėms.  

Naudodamiesi šiais paprastais patarimais išnaudokite Canon kasetes iki galo. 

Žinutės iš tos pačios kategorijos: