Ar galvojate apie namų plovimą slėgiu? Slėginis plovimas yra puikus būdas išlaikyti geriausią namų išvaizdą. Tačiau prieš pradėdami, turėtumėte žinoti keletą dalykų. Šiame išsamiame namų plovimo slėginiu būdu vadove apžvelgsime viską, ką reikia žinoti, pradedant tinkamos įrangos pasirinkimu ir baigiant puikiais rezultatais. Taip pat pateiksime keletą ekspertų patarimų apie plovimo slėgiu techniką ir saugą.

Slėginis plovimas yra puikus būdas išlaikyti geriausią namų išvaizdą.

Nesvarbu, ar esate plovimo slėgiu profesionalas (https://www.ciscenjefasade.si/), ar visiškas naujokas, šis vadovas padės jums tinkamai atlikti darbą. Pradėkime!

Tinkamo slėginio plovimo įrenginio pasirinkimas

Pirmasis žingsnis plaunant namus slėginiu būdu – išsirinkti tinkamą slėginę skalbyklę. Turėsite atsižvelgti į keletą dalykų, pvz:

 • Jūsų namo dydį: Mažas slėginis plovimo įrenginys tiks vieno aukšto namui, tačiau jei namas yra dviejų ar daugiau aukštų, jums reikės didesnio.
 • Valomo paviršiaus tipą: Jei ketinate valyti betoną, plytas ar akmenį, jums reikės bent 2000 PSI slėgio plovimo įrenginio. Minkštesniems paviršiams, tokiems kaip medis ar vinilinės dailylentės, galite naudoti mažesnio galingumo įrenginį.
 • Jūsų biudžetas: Slėginės plovyklos gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių dolerių. Prieš pradėdami pirkti, nuspręskite, kiek esate pasirengę išleisti.

Įvertinę visus šiuos veiksnius, galėsite susiaurinti pasirinkimą ir rasti savo poreikius puikiai atitinkantį slėginį plovimo įrenginį.

Kaip pradėti plauti slėginiu būdu

Dabar, kai išsirinkote tinkamą slėginį plovimo įrenginį, metas pradėti. Štai keletas dalykų, kuriuos turite padaryti prieš pradėdami plauti:

 • Perskaitykite instrukciją: Prieš pradėdami plauti, perskaitykite vadovą: Kiekvienas slėginis plovimo įrenginys yra skirtingas, todėl svarbu perskaityti vadovą. Tai padės suprasti, kaip veikia konkretus jūsų įrenginys ir kokių saugos priemonių reikia imtis.
 • Nustatykite slėginę skalbyklę: Vadovaukitės instrukcijomis, pateiktomis vadove, kad nustatytumėte savo slėginę skalbyklę. Tai apima žarnos prijungimą, antgalio prijungimą ir ploviklio ar kitų cheminių medžiagų įpylimą.
 • Išbandykite slėginį plovimo įrenginį: Nukreipę antgalį nuo savęs ir kitų asmenų, įjunkite maitinimą ir paspauskite gaiduką. Jei viskas veikia tinkamai, iš antgalio turėtų tekėti tolygi vandens srovė.

Dabar, kai žinote, kaip nustatyti ir naudoti slėginį plovimo įrenginį, galite pradėti valyti!

Slėginio plovimo būdai

Yra keli skirtingi būdai, kuriuos galite naudoti plaudami namus slėginiu būdu. Geriausias būdas valyti paviršių priklausys nuo to, ką valote, ir nuo naudojamo slėginio plovimo įrenginio tipo. Štai keletas dažniausiai naudojamų būdų:

 • Vertikalus valymas: Tai dažniausiai pasitaikantis paviršiaus plovimo slėginiu būdu būdas. Norėdami tai padaryti, laikykite antgalį maždaug 12 cm atstumu nuo paviršiaus ir nukreipkite jį tiesiai aukštyn ir žemyn. Valydami lėtai judinkite antgalį pirmyn ir atgal.
 • Horizontalus valymas: Šis būdas naudojamas didesniems paviršiams, pavyzdžiui, privažiavimams ir terasoms, valyti. Valydami laikykite antgalį 45 laipsnių kampu ir judinkite jį pirmyn ir atgal per paviršių.
 • Valymas ratu: Šis būdas geriausiai tinka mažiems plotams arba ankštoms erdvėms valyti. Valykite laikydami antgalį arti paviršiaus ir judindami jį mažais apskritimo judesiais.

Eksperimentuokite su šiais skirtingais būdais, kol rasite tinkamiausią.

Slėginio plovimo saugos patarimai

Slėginis plovimas gali būti pavojingas, jei nesilaikysite tinkamų saugos priemonių. Norėdami išlikti saugūs valydami, laikykitės šių patarimų:

 • Dėvėkite apsauginius drabužius: dirbdami su slėginiu plovimo įrenginiu visada mūvėkite pirštines, dėvėkite apsauginius akinius ir avėkite uždarą avalynę.
 • Atsargiai elkitės su elektra: Jei naudojate elektrinį slėginį plovimo įrenginį, būkite atsargūs, kad vandens nepatektų į elektros lizdus ar laidus. Prieš pradėdami valyti, visada atjunkite įrenginį nuo elektros tinklo.
 • Saugokite vaikus ir naminius gyvūnus: Vaikai ir naminiai gyvūnai neturėtų būti arti slėginio plovimo įrenginio, kol jis naudojamas.
 • Nenukreipkite antgalio į bet kurį žmogų: Niekada nenukreipkite slėginio plovimo įrenginio antgalio į save ar kitus asmenis. Didelio slėgio vandens srovė gali sukelti rimtų sužalojimų.

Laikydamiesi šių saugos patarimų galite išvengti nelaimingų atsitikimų ir sužalojimų, kai plaunate namus slėginiu plovimo įrenginiu.

Slėginio plovimo valymo priemonės

Daugeliu atvejų namo išorės paviršiams valyti užtenka paprasto vandens. Tačiau būna atvejų, kai darbui atlikti reikės naudoti valymo tirpalą. Štai keletas dažniausiai naudojamų slėginio plovimo tirpalų:

 • Švelniu plovikliu nuo paviršių galima pašalinti nešvarumus, purvą ir kitas susikaupusias nuosėdas.
 • Balikliu galima naikinti pelėsį ir grybelį. Jis taip pat veiksmingai šalina sunkias dėmes.
 • Rūdžių valiklis skirtas rūdžių dėmėms nuo metalinių paviršių šalinti.
 • Graffiti valiklis gali būti naudojamas dažams, žymekliams ir kitų rūšių graffiti nuo paviršių pašalinti.

Naudodami valymo tirpalą visada laikykitės etiketėje pateiktų instrukcijų. Prieš pradėdami valyti, būtinai išbandykite tirpalą ant nedidelio paviršiaus ploto. Taip išvengsite paviršiaus sugadinimo ar kitų problemų.

Slėginio plovimo patarimai ir gudrybės

Pateikiame keletą papildomų patarimų ir gudrybių, padėsiančių kuo geriau išnaudoti slėginio plovimo įrenginio galimybes:

 • Naudokite šepečio priedą: Šepetiniu priedu galima nušveisti sunkų purvą ir nešvarumus. Tai ypač naudinga valant tokius paviršius kaip privažiavimo keliai ir deniai.
 • Skalaukite iš apačios į viršų: Plaudami paviršių pradėkite nuo apačios ir kilkite aukštyn. Tai padės išvengti dryžių ir vandens žymių.
 • Leiskite mašinai atlikti darbą: Nesistenkite priversti slėginio plovimo įrenginio valyti greičiau spausdami antgalį. Taip galite sugadinti mašiną ir susižeisti.

Laikydamiesi šių patarimų, galite lengviau ir efektyviau plauti namus slėginiu būdu.

Vis dar turite klausimų apie namų plovimą slėginiu būdu? Pateikiame atsakymus į kai kuriuos dažniausiai užduodamus klausimus:

Kaip dažnai turėčiau plauti namus slėginiu būdu?

Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant klimatą, kuriame gyvenate, ir išorinių paviršių tipą. Apskritai namus slėginio plovimo būdu pravartu plauti bent kartą per metus.

Kokiu paros metu geriausia plauti namą slėginiu būdu?

Geriausias laikas plauti namus slėgiu yra ryte arba vakare, kai saulė nėra tokia stipri. Tai padės išvengti per greito paviršiaus išdžiūvimo ir dryžių susidarymo.

Ar galiu elektriniu plovikliu plauti savo automobilį?

Taip, automobilį galite valyti elektriniu plovikliu. Tik būtinai naudokite mažesnio slėgio nustatymą ir laikykite antgalį bent 12 cm atstumu nuo paviršiaus.

Laikydamiesi šių patarimų, galėsite išlaikyti geriausią savo namų išvaizdą ištisus metus. Slėginis plovimas yra paprastas ir veiksmingas būdas prižiūrėti savo namų išorę. Laikydamiesi šiame vadove pateiktų patarimų, galite saugiai ir lengvai plauti namus slėgiu.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: