Sveikiname, jei pagaliau nusprendėte aplankyti Italiją! Ši šalis, gerai žinoma dėl savo bato formos ir turtingos kultūros bei istorijos, todėl ji visada yra kiekvieno keliautojo sąrašo dalis. Tai tikrai nestebina, nes yra daugybė puikių priežasčių kuo greičiau aplankyti šalį.

Neprilygstamas menas

Italija (https://www.travel-rs.com/italy/) yra pilnutėlė meno, nes, kaip pranešama, joje yra apie 40% viso pasaulio meno kūrinių. Galite pamatyti daugybę šedevrų iš daugybės meno laikotarpių įvairiuose muziejuose, išsibarsčiusius visoje šalyje.

Milanas Italiją
Milanas Italiją – „Vittorio Emanuele“ galerija

Tai apima Renesanso meistrų Raphaelio, Leonardo da Vinčio, Botticelli ir Mikelandželo kūrinius Romos „Galleria Borghese“ ir Florencijos „Uffizi“ galerijoje. „Villa Giulia“ muziejuje saugomas etruskų menas, o Venecijos Peggy Guggenheim kolekciją sudaro modernūs meno kūriniai. 

Viena turtingiausių istorijų

Kai lankysitės Italijoje, galėsite išsiaiškinti, kad šalies istorija yra tokia pat turtinga kaip ir jos meno kūriniai. Tiesą sakant, nedaugelis šalių gali tvirtinti, kad turi sostinę, kuri buvo vienos galingiausių pasaulio imperijų buveinė. Negalima prilygti ir faktui, kad Italijoje prasidėjo visos Europos renesansas.

Video: Italijos istorija

Italija taip pat suvaidino didelę reikšmę Antrajame pasauliniame kare, kai tai tapo fašistinio judėjimo lopšiu ir stipriausia Vokietijos sąjungininkė, vadovaujama diktatoriaus Benito Mussolini. Vienintelis liūdnas dalykas yra tai, kad netrukus Italija patyrė pralaimėjimą. 

Pasaulyje pripažinta mada

Daugelis mados ekspertų ir studentų lankosi Italijoje ir dėl geros priežasties. Jos stiprų mados jausmą galima pamatyti ir jausti visur, ypač Milane, kuris yra vadinamas viena iš dizaino ir mados sostinių. Čia įsikūrę vieni garsiausių Italijos ir pasaulio mados namų, įskaitant „Galleria Vittorio Emanuele“ prekybos centr. Galite išeiti tiesiog pasivaikščioti Montenapoleone gatve ir nusipirkti madingiausių drabužių ir batų, pagamintų iš autentiškos ir puikios itališkos odos. 

Aukščiausio lygio romantika

Ar norite keliauti į šalį, pritvinkusią romantiškomis vietomis, puikiai tinkančiomis jūsų medaus mėnesiui, ar tiesiog praleisti laiką su savo mylimuoju? Apsilankykite Italijoje ir niekada neliksite nusivylę. Tarp porų populiariausi yra Florencijos miestai su visais elegantiškais pastatais ir Venecija, išsidėstę gondolomis ir kavinėmis. Romeo ir Džuljetos miestas, Verona ir Sicilijos vaizdingasis Portofinas, Taormina taip pat užburia savotiškai, ko niekur kitur nepamatysi. 

Gastronominiai malonumai

Daugelis žmonių lankosi Italijoje norėdami paragauti itališkos virtuvės, kuri yra viena populiariausių virtuvių pasaulyje ir mėgstama net tų, kurie niekada nebuvo šioje šalyje. Itališkos virtuvės populiarumą lemia įdomūs ir turtingi skoniai. Bet, žinoma, valgant juos Italijoje, visa patirtis tampa geresnė. Be garsių makaronų ir picų patiekalų, paprastųjų gnocchi ir risotto patiekalų, paragaukite išskirtinių regioninių patiekalų, tokių kaip „Liguria’s scabbegio“ arba keptos žuvirs, marinuotos citrinų sultyse, česnake ir vyne, Sicilijos pyrago ir Toskanos kreminės šoninės.

Bet jei norėtumėte pamatyti kaimyninę šalį iš Italijos. Tai Slovėnija. Tuomet nereikėtų praleisti apsilankymo turistiniame mieste Blede.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: