Nepaprastai įtemptu ir varginančiu laikotarpiu nebūtina iškart griebtis daug chemijos turinčių ar abejorinos kilmės natūralių papildų. Ajurvedos medicina gali būti naudinga šiais atvejais, pasitelkiant žolelę, turinčią daug privalumų. Neabejotinai ką nors skaitėte apie šią žolelę, bet galbūt jums kilo problemų teisingai ištarti jos pavadinimą: mes kalbame apie Ašvagandą.

Kas yra Ašvaganda ir kam ji naudojama?

Ašvaganda, kaip minėta pirmiau, yra stipri žolelė, naudojama ajurvedos tradicinėje medicinoje gydant daugybę psichofizinių nesklandumų.

Ašvaganda augalas, viena iš galingiausių ajurvedos gydymo vaistažolių, nuo senų senovės buvo naudojamas įvairiam gydymui. Ji labai garsi savo atkuriamosiomis ir regeneracinėmis savybėmis. Dėl šios priežasties buvo pasirinktas ir šis vardas. Tai sanskrito kalbos terminas, reiškiantis „arklio kvapas“, norintis parodyti, kad žolė gali suteikti eržilui vikrumo ir jėgų.

Ašvaganda maisto papildas
Maisto papildas ašvaganda

Yra dar viena idėja aiškinanti pavadinimą: atrodo, kad ašvaganda šaknis turi kvapą, primenantį arklio prakaitą. Pastarasis, be abejo, mažiau kviečia jį naudoti.

Tradiciškai Ašvanagnda yra nervų tonikas, kuris padeda kūnui prisitaikyti prie įvairaus emocinio ir fizinio streso. Indijoje jis jau beveik 5000 metų plačiai naudojama tokioms ligoms gydyti kaip nepakankamas vaikų svoris ir materialus silpnumas senatvėje bei reumatas, vidurių užkietėjimas, nemiga, nervinės ligos, stresas, struma, sąnarių uždegimai, parazitai ir hormonų pusiausvyra. Be to, senovės raštuose yra įrodymų, kad, taip pat Indijoje, buvo paruošta pasta iš ašvagandos šaknų miltelių, naudojama virinant, opaliges ir odos dirginimą bei infekcijas.

Ašvaganda šiandien: iš kur ji atsiranda ir kam ji naudojamas

Ašvaganda yra gerai žinoma kaip maisto papildas imuninei sistemai stiprinti po tokių ligų kaip skrandžio virusai ar gripas, taip pat po chemoterapijos ar operacijos. Tai labai veiksminga priemonė (ir plačiai naudojama), padedanti sumažinti streso lygį ir nerimą mažinant kortizolio kiekį.

Vaizdo įrašas: Ašvagandos pranašumai

Ašvaganda dažnai vadinama „Indijos ženšeniu“ dėl savo atjauninančių savybių, nors botanikoje abu augalai nėra susiję vienas su kitu ir neturi jokių bendrų bruožų.

Ji priklauso tai pačiai nakvišų ir pomidorų šeimai: ekologiškas ašvaganda yra tvirtas krūmas su ovaliais lapais ir geltonais žiedais, o subrandina raudonais razinų dydžio vaisiais. Jis kilęs iš sausų Indijos regionų, Šiaurės Afrikos ir Viduriniųjų Rytų, tačiau šiandien jis auginamas ir švelnesniame klimate.

Kam naudoti Ašvagandą?

Jei pastebėsite kai kuriuos iš šių simptomų, galite apsvarstyti galimybę naudoti Ašvaganda kaip papildą:

  • Stresas
  • Nuovargis
  • Sunkumas susikaupti
  • Bloga atmintis
  • Sunkumas miegoti
  • Žemas libido
  • Nerimas
  • Maža ištvermė (psichinė ar fizinė)
  • Sąnarių skausmas

Su šia žolele, nepavyks išgydyti jokios lėtinės formos ligų, tačiau kartu su tinkama medicina ji vis tiek gali suteikti daug naudos.

Ašvagandos nauda ir gydomosios savybės 

Ašvagandos sudėtyje yra daug naudingų cheminių medžiagų, įskaitant vitanolidus (steroidinius laktonus), alkaloidus, choliną, riebalų rūgštis, amino rūgštis ir cukrų. Lapai ir vaisiai pasižymi vertingomis gydomosiomis savybėmis, tačiau šaknis dažniausiai naudojama aukščiau išvardytiems negalavimams gydyti.

Ašvaganda naudingos savybės:

  • Saugo imuninę sistemą
  • Padeda kovoti su streso padariniais.
  • Pagerina mokymąsi, atmintį ir reakcijos laiką
  • Sumažina nerimą ir depresiją nesukeldama mieguistumo
  • Padeda sumažinti smegenų ląstelių degeneraciją ir pagerinti pažinimo funkciją.
  • Stabilizuoja cukraus lygį kraujyje
  • Padeda sumažinti cholesterolio kiekį
  • Suteikia priešuždegiminį ir analgetinį poveikį

Kaip įtraukti Ašvagandą į savo dienos racioną

Pagal ajurvedos mediciną, apie kurią kalbėjome straipsnio pradžioje, mūsų sveikata priklauso nuo to, ką valgome. Maistinės medžiagos, kurias vartojame, virsta energija ir informacija, kuri aprūpina visą mūsų kūną ir palaiko jo pusiausvyrą.

Ašvaganda
Ashwagandha buvo paskirtas kaip nervų tonikas

Ašvaganda paprastai gaminama iš miltelių arba perkama jau tokios formos ir naudojama su medumi ar sviestu. Jei nesinori to išbandyti, galite nusipirkti vaistažolių parduotuvėje tiesiog jos kapsulių. Rekomenduojama dozė paprastai svyruoja nuo 500 iki 1000 mg per parą. Tiems, kuriuos kamuoja nerimas ar nemiga, Ašvaganda ištirpinama šiltame piene ar ramunėlių arbatoje ir padeda nusiraminti. Jei vartojama nėštumo metu, prieš pradedant gydymą geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: